
Jeśli potrzebujesz pomocy duchowej napisz email: [email protected]
Cytaty
- Koss
- Posty: 472
- Rejestracja: 25 sie 2023, 21:53
- Wyznanie: katolicyzm
- Podziękował/a: 242
- Podziękowano: 228
- Płeć:
Dzienniczek św. Faustyny...
(182)
Poznałam, że niektóre osoby mają szczególny dar dokuczania innym. Ćwiczą, jak mogą. Biedna taka dusza, jak się dostanie pod ich rękę, nic nie pomoże, rzeczy najlepsze są przenicowane.
Dodano po 29 minutach 27 sekundach:
Ojej
"W pewnej chwili powiedział mi Pan: Czemuż się lękasz i drżysz, kiedy jesteś ze mną złączona? Nie
podoba mi się dusza, kiedy się poddaje próżnym strachom. Kto się śmie dotknąć ciebie, kiedy
jesteś ze mną? Najmilsza mi jest dusza ta, która wierzy mocno w dobroć moją i zaufała Mi
zupełnie; obdarzam ją swoim zaufaniem i daję jej wszystko, o co prosi." Dzienniczek 453.
Dodano po 29 minutach 56 sekundach:
390
Miłość musi być wzajemna. Jeżeli Pan Jezus za mnie wykosztował całą gorycz, to ja, oblubienica Jego,
na dowód swojej miłości ku Niemu przyjmę wszystkie gorycze. Kto umie przebaczać, ten gotuje sobie
wiele łask od Boga. Ile razy spojrzę na krzyż, tyle razy szczerze przebaczę.
(182)
Poznałam, że niektóre osoby mają szczególny dar dokuczania innym. Ćwiczą, jak mogą. Biedna taka dusza, jak się dostanie pod ich rękę, nic nie pomoże, rzeczy najlepsze są przenicowane.
Dodano po 29 minutach 27 sekundach:
Ojej
"W pewnej chwili powiedział mi Pan: Czemuż się lękasz i drżysz, kiedy jesteś ze mną złączona? Nie
podoba mi się dusza, kiedy się poddaje próżnym strachom. Kto się śmie dotknąć ciebie, kiedy
jesteś ze mną? Najmilsza mi jest dusza ta, która wierzy mocno w dobroć moją i zaufała Mi
zupełnie; obdarzam ją swoim zaufaniem i daję jej wszystko, o co prosi." Dzienniczek 453.
Dodano po 29 minutach 56 sekundach:
390
Miłość musi być wzajemna. Jeżeli Pan Jezus za mnie wykosztował całą gorycz, to ja, oblubienica Jego,
na dowód swojej miłości ku Niemu przyjmę wszystkie gorycze. Kto umie przebaczać, ten gotuje sobie
wiele łask od Boga. Ile razy spojrzę na krzyż, tyle razy szczerze przebaczę.
.................
-
valeriakas
- Posty: 3
- Rejestracja: 25 sie 2025, 16:18
- Wyznanie: ateizm
- Podziękowano: 1
- Płeć:
Nous avons tout en Christ.
Christ est tout pour nous.
Si vous voulez panser vos blessures, Il est le remède.
Si la fièvre vous consume, Il est la source d'eau.
Si vous êtes victime d'injustice, Il est la justice.
Si vous avez besoin d'aide, Il est la force.
Si vous craignez la mort, Il est la vie.
Si vous aspirez au ciel, Il est le chemin.
Si vous voulez échapper aux ténèbres, Il est la lumière.
Si vous cherchez à vous nourrir, Il est la nourriture.
Saint Ambroise de Milan
Witaj na forum, warto przeczytać regulamin, m.in dowiesz się, ze tu piszemy po polsku, lub dołączamy tłumaczenie do cytatu w obcym języku. pozdrawiam
Mamy wszystko w Chrystusie.
Chrystus jest dla nas wszystkim.
Jeśli chcesz uleczyć swoje rany, On jest lekarstwem.
Jeśli trawi cię gorączka, On jest źródłem wody.
Jeśli jesteś ofiarą niesprawiedliwości, On jest sprawiedliwością.
Jeśli potrzebujesz pomocy, On jest siłą.
Jeśli boisz się śmierci, On jest życiem.
Jeśli tęsknisz za niebem, On jest drogą.
Jeśli chcesz uciec od ciemności, On jest światłem.
Jeśli szukasz pożywienia, On jest pokarmem.
Święty Ambroży z Mediolanu
Christ est tout pour nous.
Si vous voulez panser vos blessures, Il est le remède.
Si la fièvre vous consume, Il est la source d'eau.
Si vous êtes victime d'injustice, Il est la justice.
Si vous avez besoin d'aide, Il est la force.
Si vous craignez la mort, Il est la vie.
Si vous aspirez au ciel, Il est le chemin.
Si vous voulez échapper aux ténèbres, Il est la lumière.
Si vous cherchez à vous nourrir, Il est la nourriture.
Saint Ambroise de Milan
Witaj na forum, warto przeczytać regulamin, m.in dowiesz się, ze tu piszemy po polsku, lub dołączamy tłumaczenie do cytatu w obcym języku. pozdrawiam
Mamy wszystko w Chrystusie.
Chrystus jest dla nas wszystkim.
Jeśli chcesz uleczyć swoje rany, On jest lekarstwem.
Jeśli trawi cię gorączka, On jest źródłem wody.
Jeśli jesteś ofiarą niesprawiedliwości, On jest sprawiedliwością.
Jeśli potrzebujesz pomocy, On jest siłą.
Jeśli boisz się śmierci, On jest życiem.
Jeśli tęsknisz za niebem, On jest drogą.
Jeśli chcesz uciec od ciemności, On jest światłem.
Jeśli szukasz pożywienia, On jest pokarmem.
Święty Ambroży z Mediolanu
Ostatnio zmieniony 26 sie 2025, 10:13 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.
- Koss
- Posty: 472
- Rejestracja: 25 sie 2023, 21:53
- Wyznanie: katolicyzm
- Podziękował/a: 242
- Podziękowano: 228
- Płeć:
1592 "Dzienniczek" 10.II.1938.
W czasie medytacji dał mi Pan poznać radości nieba i świętych, którzy się cieszą z naszego przyjścia.
Kochają Boga jako jedyny przedmiot swej miłości, ale i nas kochają czule i serdecznie;
lecz na wszystkich spływa ta radość z oblicza Bożego, bo Go widzimy twarzą w twarz.
To oblicze jest tak słodkie, że dusza wpada w nowy zachwyt."
1641 Na adoracji w czasie czterdziestogodzinnego nabożeństwa powiedział mi Pan:
Córko Moja, napisz, że uchybienia dusz mimowolne nie powstrzymują miłości Mojej względem nich
ani nie przeszkadzają mi jednoczyć się z nimi, ale uchybienia chociażby najdrobniejsze, a dobrowolne —
te tamują łaski Moje, i takich dusz nie mogę obsypywać swymi darami.
.................
- daniel
- Posty: 2468
- Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
- Wyznanie: katolicyzm
- Podziękował/a: 521
- Podziękowano: 974
- Płeć:
"To radosne odkrycie, że Chrystus mieszka w całej, widzialnej i niewidzialnej rzeczywistości nazywamy duchowością."
M. Gajda
M. Gajda
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
- Koss
- Posty: 472
- Rejestracja: 25 sie 2023, 21:53
- Wyznanie: katolicyzm
- Podziękował/a: 242
- Podziękowano: 228
- Płeć:
"Zawsze się radujcie. Nieustannie się módlcie. Za wszystko dziękujcie. Taka jest bowiem wola Boga w Chrystusie Jezusie względem was."
-I Tesaloniczan 5:16-18
„Im bardziej obejmujemy krzyż, tym mocniej obejmujemy Jezusa, który jest do niego przybity”
– św. Karol de Foucauld.
-I Tesaloniczan 5:16-18
„Im bardziej obejmujemy krzyż, tym mocniej obejmujemy Jezusa, który jest do niego przybity”
– św. Karol de Foucauld.
.................
- daniel
- Posty: 2468
- Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
- Wyznanie: katolicyzm
- Podziękował/a: 521
- Podziękowano: 974
- Płeć:
"Prawdą jest, że tylko wtedy można dać sobie radę z niepojmowalnością Boga, gdy człowiek nie dąży do tego, by ją myślowo opanować, lecz by ją pokochać."
Karl Rahner SJ
Karl Rahner SJ
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
- Magnolia
- Posty: 10094
- Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
- Wyznanie: katolicyzm
- Podziękował/a: 4020
- Podziękowano: 4119
- Płeć:
„Proszę was, zacznijcie mówić różaniec i odmawiajcie go przez trzydzieści dni. Nie odpowiadajcie mi: <Jak mogę się modlić, kiedy brak mi wiary> Bo gdybyście zagubili się beznadziejnie w lesie, to choćbyście i wątpili w to, czy ktoś jest w pobliżu, wołalibyście jednak z całych sił. A więc zacznijcie wołać. Zacznijcie się modlić. Będziecie zaskoczeni: Maryja odpowie, ręczę wam - Sługa Boży abp Fulton Sheen.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)








